KONST / Litografier / Litografi 13862032
nr 1386 2032
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 37/50, daterad -87. Motivet: 30x50, yttermått inklusive ram: 46x67 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:50:58
5/3 23:05:29
22 mar
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson